• Kalendarz
  Wrzesień 2018
  P W Ś C P S N
  « Sty    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  • Wyposażamy studio fotograficzne

   Własne studio fotograficzne to marzenie każdego fotografa, który dopiero wkracza na rynek. Jeśli pragniemy zaoferować naszym klientom wyjątkowe zdjęcia, musimy odpowiednio wyposażyć swoje studio. Konieczny jest tutaj nakład finansowy pozwalający na zakup wszystkich niezbędnych produktów.
  • Komputer do nauki

   Oczywiście, dzieci domagające się nowego komputera będą przeceniać jego wagę i przydatność do nauki, ale szybko okaże się, że nauka bez komputera w dzisiejszych czasach jest nudna, a czasem wręcz niemożliwa. Komputer i Internet pozostają niezastąpionym źródłem informacji, o wiele prostszym w …
  • Strona internetowa lub blog bez pomocy informatyka

   Jeżeli chcesz zaistnieć w Internecie, mieć własną stronę internetową lub dzielić się swoimi przemyśleniami z całym światem za pośrednictwem bloga, ale nie chcesz wydawać pieniędzy na informatyka, to masz wybór. Najprościej będzie z blogiem – istnieje wiele polskich i zagranicznych witryn, na …

  Dom z duszą, czyli dom z werandą

  Weranda przed domem to doskonały sposób na jego uatrakcyjnienie, a także na stworzenie dodatkowego miejsca do odpoczynku. Warto więc pomyśleć o takim projekcie domu, który będzie uwzględniał dostęp do werandy. Jak ją wówczas zaaranżować?

  W tym przypadku warto się na pewno postarać, gdyż odpowiednio urządzona weranda będzie doskonałą wizytówką całego budynku. Ważne jest między innymi to, jaki materiał wykorzystamy do jej wykonania. Możemy w tym wypadku skoncentrować się głównie na drewnie, ale ciekawszy efekt uzyskamy, gdy zastosujemy mix różnych materiałów. Tak więc na przykład dach wykonamy z drewna, podłogę natomiast wylejemy betonem i zastosujemy wykładzinę lub wykorzystamy panele czy płytki.

  W przypadku werandy ważne są również elementy dekoracyjne. W tego typu miejscu warto poustawiać letnie meble, czy donice z roślinnością, które dodatkowo ozdobią przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest również odpowiednia oprawa świetlna, na przykład w postaci porozwieszanych lampek. Na werandzie warto poustawiać także drobiazgi, jak ciekawe figurki, czy lampiony.

  W przypadku tego typu przestrzeni ważna jest cała otoczka. Weranda ma uatrakcyjniać dom na zewnątrz i zachęcać do jego odwiedzania. Jest ona niejako drzwiami zewnętrznymi (https://www.obi.pl/drzwi/drzwi-zewnetrzne/c/957 ) całego domu, jego wizytówką. Jeśli będzie atrakcyjnie zaaranżowana, nada budynkowi wyrazistości. Mawia się, że dom z werandą to dom z duszą, wyjątkowe miejsce, które jest przyjazne i bezpieczne. Efekt taki gwarantuje właśnie odpowiednio wyposażona weranda, o którą warto się postarać.

  Comments are closed.